דברו איתנו
דברו איתנו

שנדבר?

להירשם ללימודים זו החלטה לא פשוטה, אבל להתייעץ איתנו - פשוט ממש.

הרשמה לניוזלטר
הרשמה לניוזלטר

רוצים לקבל עידכונים?

הרשמו לרשימת התפוצה שלנו
דבר המנהלת

תלמידים והורים יקרים,

שנה חלפה, שנה קרבה ובאה, ואנו בהכנות לקראת פתיחת שנה"ל תשע"ט "מורה-זלדה הייתה מקשיבה לי… היא הקשיבה לי באיטיות ובכובד-ראש, כמו לומדת ממני דברים שנעמו לה או שעוררו בה סקרנות. זאת ועוד: מורה-זלדה נהגה בי בכבוד בכך שכאשר רצתה שאדבר הייתה משלהבת אותי בעדינות, תורמת זרדים למדורה…"

עמוס עוז מדבר על ההקשבה של המורה, על כך שהמורה ראתה אותו, העריכה את דבריו, ללא ספק, היה לה תפקיד מפתח בעיצוב אישיותו ובביטחון העצמי שהעניקה לו.

ראיית התלמיד וההקשבה לתלמיד היא ערך מרכזי בבית ספרנו. אנו מבינים את תפקיד המפתח שיש למורה בחיי תלמידיו, המורים מעמידים את התלמיד במרכז, ישנן שיחות אישיות רבות בהן ניתנת הן תמיכה בתחום הלימודי והן הקשבה למכלול הצרכים של התלמיד. אלו הם המורים שתלמידיהם מעריכים אותם ומושפעים מהם לטובה.

בית ספרנו שם דגש על חדשנות, יזמות ותקשוב במקצועות הלימוד. לימודי מדעים בכיתות המצוינות מדעית החל מכיתה ט' הכוללים לימודי סייבר, ננו טכנולוגיה בשיתוף פעולה עם אוניברסיטת בר אילן ועוד. בשנה הבאה יפתח בבית הספר מסלול מיוחד ללימודי החלל במסגרת פרויקט החלל ע"ש אילן רמון. בית הספר שלנו לוקח חלק בתוכנית העתודה המדעית הטכנולוגית של משרד החינוך ותלמידים מתאימים מכיתות י' בתחומי המדעים ו 5 יח"ל במתמטיקה משתלבים בתוכנית הרב שנתית. מקצועות הליבה נלמדים ברמה גבוהה תוך שילוב דרכי הוראה מגוונות ופיתוח יצירתיות.בית הספר תומך בכל תלמיד ותלמידה באמצעות שיעורים פרטניים, תגבורים ומרתונים בשאיפה לתעודת בגרות איכותית לכל התלמידים. השנה נתחיל במסלול בגרות בעבודות גמר ברמה של 5 יח"ל, לתלמידים המעוניינים ללמוד ולחקור נושאים המעניינים אותם במקצעות היסטוריה ואו ספרות, בנוסף ניתן ללמוד מגמות רבות ומעניינות שנלמדות בבית הספר כמו, לימודי שפות- ערבית ואו צרפתית, לימודי מדעים- הנדסת תוכנה במסלול סייבר, פיזיקה, כימיה, ביולוגיה, מדעי המחשב, מדעי החברה, מזרחנות, חינוך גופני מסלול כדורסל ומחול אירובי ותקשורת.

במקביל להשקעה בתחום הלימודים בית הספר שם דגש על פעילות ערכית חברתית כמו המסע הישראלי, ימי שדה, סדנאות, הרצאות ועוד.

תלמידינו תורמים לקהילה בפעילויות התנדבותיות רבות כמו ארגון מפגשים עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים, בילוי זמן איכות עם ניצולי שואה, "תלמידים מלמדים תלמידים" ועוד.

תקצר היריעה מלהכיל את כל התוכניות והתכנים המתוכננים לשנה הקרובה, חלקם יהוו המשך לפעילויות קיימות בהן התנסינו בהצלחה בשנים הקודמות. הגענו להישגיים רבים בתחרויות בתחום המדעים (כימיה, פיזיקה וביולוגיה) ובתחרויות הספורט והתקשורת. הרחבנו באופן משמעותי את ההתנדבות ואת התרומה של התלמידים לקהילה ו100% מבוגרי י"ב סיימו השנה עם תעודת בגרות חברתית ומתוכם 80% סיימו בהצטיינות יתרה.פתחנו את חדרי הלימוד, בשעות אחר הצהריים והערב לתגבור ולתרגול נוספים לקראת בחינות הבגרות. השנה הקמנו אתר אינטרנט חדש לבית הספר ופתחנו דף פיסבוק וכולכם מוזמנים ללמוד על העשייה הבית ספרית .ההורים והתלמידים מחוברים לתוכנת המשוב המאפשרת העברת מידע ונתונים כמו כן בית הספר עבר שיפוץ חלקי, וחידושים רבים נוספים שתפגשו השנה.ברכת המשך תרומה ועשייה לבוגרי שכבת י"ב שסיימו את לימודיהם וחלקם כבר התגייסו לצה"ל. זה המקום לברך את שכבת ט' המצטרפת אלינו. אנו כאן כולנו, מורים ותלמידים כאחד, נסייע לכם כמיטב יכולתנו.

צוות בית הספר ערוך ומוכן לקראת התלמידים ולקראת שנת הלימודים הבאה עלינו לטובה. אשמח לראות את הבוגרים מהווים דוגמה ומופת לצעירים, ואת כולנו יחד מגיעים להישגים משמעותיים תוך שמירה על אווירה טובה, על חריצות ועל חדוות יצירה. בית הספר שלנו הוא בית חינוך הפועל בשקיפות מלאה למען טובתם ורווחתם של כל תלמידיו. אני מאמינה במתן הזדמנות שווה לכל תלמיד ותלמידה הבאים בשעריו.

דלת חדרי תהיה פתוחה בפניכם כמו בפני בנותיכם ובניכם, כך גם יעמדו לרשותכם ולרשות התלמידים בעלי התפקידים האחרים במערכת, רכזי השכבות, מחנכי הכיתות, המורים המקצועיים, היועצות והפסיכולוגית . כל פנייה, בקשה, הערה או הארה, יזכו להתייחסות ולמענה.

הריני מאחלת לכולכם, שנה טובה, שנה של עשייה פורייה ומבורכת, שנת אחווה, הידברות, הצלחה ובריאות טובה.

נעשה הכול כדי שנראה ברכה בעמלנו, נשמור על אופטימיות, חיוך ושמחה. אני מזמינה את כולכם לקחת חלק בעשייה הבית ספרית המבורכת ולהתעדכן בקורה בבית הספר באמצעות האתר החדש של ביה"ס, והרשתות החברתיות, המשוב והעיתון הדיגיטלי שישלח לכולכם במהלך השנה.

שנה טובה, בריאה ומוצלחת

אלה ספיר גונן
מנהלת בית הספר
נגישות